Джордж Мартін та топові письменники США подали до суду на компанію-розробника ChatGPT
Гільдія авторів США скерувала до суду позов проти OpenAI, звинувативши компанію в незаконному навчанні свого чат-бота ChatGPT на їхніх творах і порушенні авторських прав
Про це пише Reuters.
Обʼєднання американських авторів подало позов на OpenAI у федеральному суді Манхеттену від імені видатних письменників, зокрема Джона Грішема, Джонатана Френзена, Джорджа Сондерса, Джоді Піколт і автора циклу романтів "Пісня льоду і полумʼя" Джорджа Мартіна, звинувативши компанію у порушенні авторських прав. Вони стверджують, що OpenAI незаконно використовувала їхні роботи для навчання популярного чат-бота ChatGPT, який базується на штучному інтелекті.
Цей колективний позов, поданий у вівторок, 19 вересня, буде не єдиним. Також подібні позови очікуються проти Meta Platforms і Stability AI через дані, які вони використовують для навчання їхніх систем ШІ.
В OpenAI заявили, що використання ними навчальних даних, зібраних з Інтернету, кваліфікується як добросовісне використання відповідно до законодавства США про авторське право. Представник OpenAI зазначив, що компанія поважає права авторів і "веде продуктивні розмови з багатьма творцями по всьому світу, включаючи Гільдію авторів".
Генеральна директорка Гільдії авторів Мері Розенбергер заявила в заяві в середу, що автори "повинні мати можливість контролювати, чи їхні роботи використовуються генеративним ШІ та як саме", щоб "зберегти літературу".
У позові Гільдії авторів стверджується, що дані, які використовувалися, щоб навчити велику мовну модель OpenAI реагувати на запити людини, включали тексти із книг авторів, які, імовірно, були взяті з "піратських" сайтів.
У скарзі йдеться, що ChatGPT у відповідь на запит користувачів наводив точні перекази книг авторів, що вказує на те, що ці тексти містяться в його базі даних.
У позові також ідеться про велику стурбованість через те, що автори можуть бути замінені такими системами як ChatGPT, які "генерують електронні книги низької якості, видають себе за авторів і витісняють книги, написані людьми".
Більше новин з життя зірок читайте на сайті Еспресо.Таблоїд
- Актуальне
- Важливе