Гітарист Pink Floyd Вотерс назвав дії ХАМАСу в Ізраїлі "спротивом окупації"
Британський рок-музикант Роджер Вотерс, відомий підтримкою Росії у війні проти України, виправдав теракти ХАМАСу в Ізраїлі та засудив операцію Ізраїля в Газі
Про це пише Israellycool.
80-річний британський рок-музикант, один із засновників гурту Pink Floyd Роджер Вотерс підтримав ХАМАС. У нещодавній розмові з американським журналістом Гленном Грінвальдом Вотерс поділився, що думає про події в Ізраїлі 7 жовтня. Він відповів на питання, чи вважає виправданими звірства ХАМАСу.
"Вони абсолютно юридично та морально повинні чинити опір окупації з 1967 року. Це їхній обов'язок", - сказав Роджер Вотерс про бойовиків.
Музикант також стверджував, що "перші 400 убитих" - відвідувачі фестивалю Super Nova - були військовослужбовцями, тому вбивство ХАМАСом не було воєнним злочином.
Разом з тим Роджер Вотерс висловив співчуття Палестині через дії Ізраїлю у відповідь на теракти ХАМАСу. Він назвав це "найжахливішим, що бачив за своє життя".
Війна в Ізраїлі: евакуація українців
7 жовтня палестинські збройні формування ХАМАС та "Ісламський джихад" відразу в кількох місцях з повітря та на суходолі розпочали масовану атаку на державу Ізраїль. Очільник збройного крила ХАМАСу Мухаммед ад-Дейфа заявив, що його бойовики розпочали операцію "Повінь Аль-Акси". За його словами, ці дії покликані захистити мечеть Аль-Акса у Єрусалимі. Палестинці випустили по території Ізраїлю 2-3 тис. ракет й одночасно захопили 7 громад на півдні.
Прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу виступив з заявою щодо вторгнення бойовиків ХАМАСу в Ізраїль та заявив, що країна перебуває "у стані війни". Уряд країни застосував так званий пункт 40 Алеф, офіційно оголосивши про стан війни від 06:00 7 жовтня.
14 жовтня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець прибув до столиці Єгипту Каїру, щоб допомогти українцям вибратись з сектора Гази: евакуації потребували тоді 243 людини.
Ввечері того ж дня з ізраїльського Тель-Авіва вилетів перший евакуаційний рейс із громадянами України.
Станом на вечір 15 жовтня, як повідомив президент Володимир Зеленський, із території Ізраїлю та Гази Україна змогла евакуювати понад 200 громадян. Ще близько 260 українців перебувають у Газі.
16 жовтня з ізраїльської столиці Тель-Авіва до Румунії вилетів другий евакуаційний борт, на якому перебувають 155 громадян України, а згодом до Бухареста відлетів і третій евакуаційний рейс з 74 громадянами України
20 жовтня міністерство оборони та Армія оборони Ізраїлю оголосило, що розпочнуть евакуацію жителів із північного міста Кір’ят-Шмона, яке розташоване на кордоні з Ліваном.
Євген Корнійчук, надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі, повідомив, що станом на 23 жовтня евакуюватися зголосилося 337 громадян України, які перебувають переважно на півдні сектора Гази біля пропуску "Рафах" на Єгипет.
Згодом стало відомо, що Міністерство закордонних справ України та причетні відомства розпочали підготовчий етап евакуації 358 українців із Гази до Єгипту.
- Актуальне
- Важливе