"Не можу давати порад Нолану": онук Оппенгеймера зізнався, яку сцену прибрав би з фільму про його діда
Фільм Крістофера Нолана "Оппенгеймер" розкритикували за оголену сцену з Кілліаном Мерфі та Флоренс П'ю, однак Чарльзу Оппенгеймеру не подобається епізод з яблуком
Про це пише Variety.
Фільм Крістофера Нолана "Оппенгеймер" викликав багато обурення в ЗМІ через оголеність і сцени сексу - перші в кар’єрі режисера. Кілліан Мерфі, який грає головного героя в біографічній драмі Нолана, заявив, що ці сцени "життєво важливі" для фільму. Ідеться про зображення сексу між науковцем Оппенгеймером і Джин Тетлок (Флоренс П'ю) - лікаркою, з якою у Оппенгеймера був роман до і під час його шлюбу з Кетрін Пуенінг (Емілі Блант).
"Я думаю, що вони відіграли важливу роль у цьому фільмі. Мені здається, що його стосунки з Джин Тетлок є однією з найважливіших емоційних частин фільму. Я думаю, якщо вони є ключовими для історії, то вони того варті. Слухайте, ніхто не любить їх робити, це найнезручніша частина нашої роботи. Але іноді з цим доводиться працювати", - зазначив актор.
Нолан поділився подібними думками в інтерв'ю Insider, опублікованому перед прем'єрою фільму.
"Коли ви дивитесь на життя Оппенгеймера та його історію, цей аспект його життя, аспект його сексуальності, його спосіб спілкування з жінками, чарівність, яку він випромінював, — це невіддільна частина його історії. Дуже важливо було зрозуміти їхні стосунки, по-справжньому зазирнути в них і зрозуміти, що їх спричинило, не сором’язливо чи натякаючи на це, а спробувати бути інтимними, спробувати бути з ним і повністю зрозуміти стосунки, які були так важливі для нього", - прокоментував Нолан.
Ще одна суперечлива сцена у фільмі відбувається на початку, коли Оппенгеймер, студент університету, вводить ціанід у яблуко, яке лежить на столі його професора, фізика Патріка Блекетта (Джеймс Д’Арсі). Цей момент настає після сцени, в якій Блекетт жорстко поводиться з Оппенгеймером у класі та змушує його залишитися, коли група йде на лекцію Нільса Бора (Кеннет Брана), одного з особистих героїв Оппенгеймера. Оппенгеймер все одно вислизає, щоб послухати лекцію. Пізніше Оппенгеймер заходить до класу й бачить, як Бор і Блекетт розмовляють, і Бор збирається з’їсти яблуко. Оппенгеймер вчасно вириває його.
Хоча сцена з отруєним яблуком взята з "Американського Прометея" - біографії Оппенгеймера, яка стала джерелом сценарію Нолана, у книзі також стає ясно, що немає історичних доказів того, що Оппенгеймер насправді намагався вбити свого вчителя. Ось чому Чарльз Оппенгеймер, онук Роберта Оппенгеймера, волів би, щоб ця сцена не потрапила у фільм Нолана.
"Іноді факти протягують. У фільмі це трактується нечітко, і ви насправді не знаєте, що відбувається, якщо не знаєте цієї неймовірно глибокої передісторії. Тож мене це, чесно кажучи, не турбувало. Мене непокоїть те, що в біографії зроблено такий наголос, а не відмова від відповідальності, це необґрунтовані чутки, які хочуть включити в книгу, щоб зробити її цікавою", - сказав Чарльз Оппенгеймер.
Онук вченого, якого Нолан запросив відвідати знімальний майданчик "Оппенгеймера" під час зйомок, додав: "Я точно прибрав би яблуко. Але я не можу уявити собі, щоб я давав поради щодо фільмів Нолану. Він експерт, він митець і він геній у цій галузі".
Наразі "Оппенгеймер" іде в кінотеатрах України.
Більше новин з життя зірок читайте на сайті Еспресо.Таблоїд
- Актуальне
- Важливе