"Не збагачувати олігархів": "жінка року" з України за версією Time пояснила, чому проти збору грошей на зброю
Українська правозахисниця Олена Шевченко стала однією з 12 "Жінок року" за версією Time, але нарвалась на хейт за позицію щодо збору грошей на озброєння для ЗСУ
У Facebook Олена Шевченко відповіла критикам.
Українська правозахисниця, ЛГБТ-активістка та голова громадської організації "Інсайт" Олена Шевченко отримала премію "Жінка року" від американського журналу Time. Українка стала однією з 12 жінок, які опинились у списку лідерок, які "працюють над більш рівноправним світом". Разом з нею сюди потрапили американські акторки Кейт Бланшет, Анджела Бассетт, футболістка Меган Рапіно, боксерка Рамла Алі та інші.
Під час війни українська активістка допомагає одній з найвразливіших верств населення - представникам ЛГБТ-спільноти, купуючи різні необхідні речі від аптечок до гормональних препаратів. За даними "Інсайту", у 2022 році Олена Шевченко та її колеги зібрали волонтерської допомоги на понад $400 тис. від різних донорів та кампаній.
Шевченко заявила, що для неї велика честь отримати премію "Жінка року" від Time.
"Бути у цьому списку важлива перемога та визнання для України! Пишаюся бути в одному списку з Кейт Бланшет, Меган Рапино, Анжелою Бассет та іншими видатними жінками. Я присвячую цю перемогу усім невидимим жінкам України, які роблять неможливе, наближаючи нашу перемогу", - прокоментувала нагороду Шевченко.
Утім в мережі серед українців розгорівся скандал. Багато хто обурився вибором журналу Time. Річ у тім, що у 2014 році Олена Шевченко заявила, що "їхня спільнота не інвестує у війну", тому не збирає гроші на озброєння військових.
"Тим, кого цікавить, чому "ми" та ЛГБТ не збирають гроші для озброєння нашої армії. Відповідаю: "ми" НЕ ІНВЕСТУЄМО У ВІЙНУ І ВБИВСТВА. Війна не має нічого спільного з правами людини", - написала вона у Facebook 7 липня 2014 року.
Зараз Шевченко вирішила пояснити свою позицію. На її думку, зброю України повинні дати, "тому що нас зрадили, коли надавали гарантії безпеки, за відмову від ядерної зброї".
"Я вважаю, що найбільші прибутки таких країн, як Росія, Китай та інших агресорів йдуть від продажу зброї. Я знаю, що багато хто продає Росії зброю, бо це "великий бізнес і прибутки", попри будь-які санкції, бо це гроші! Ринок зброї - це те, що підживлює загарбників у різних країнах світу. Зараз нам віддають те, що списали в інших країнах, натомість вони отримують новітнє озброєння, на якому хтось вже заробляє і так було завжди. І я вважаю це несправедливим", - прокоментувала активістка.
Вона відзначила, що "світ має вибудувати систему міжнародної безпеки, а не збагачувати окремих олігархів за рахунок гонки озброєнь".
Разом з тим вона пояснила, як їхня організація допомагає фронту.
"Передаємо аптечки, спальники, турнікети, медичні та перев'язувальні матеріали, гігієнічні засоби тощо", - додала правозахисниця.
- Актуальне
- Важливе