Збільшує імовірність ранньої смерті: дослідники зʼясували, що улюблена дієта Еністон та Маска шкідлива
Вчені виявили, що популярна серед зірок дієта, що передбачає інтервальне голодування, не запобігає старінню, як вважалось раніше
Про це пише Daily Mail.
Останнє дослідження показує, що модна дієта з періодичним голодуванням, не запобігає старінню. Дієта, яка вимагає від людей їсти протягом певного проміжку часу та утримуватися від їжі протягом тривалого періоду, є фаворитом знаменитостей через її результативність у втраті ваги. Серед прибічників дієти - бізнесмен Ілон Маск, актори Кріс Пратт, Дженніфер Еністон, Кортні Кардашян.
Команда німецьких вчених заявила, що немає конкретних доказів того, що відсутність їжі протягом тривалого часу ефективно запобігає старінню. Хоча періодичне голодування зараз у моді, вчені все ще оцінюють його вплив на довголіття. Минулого місяця дослідники з університету Теннессі навпаки повідомили, що дієта може збільшити ранню смертність на 30 відсотків.
Нещодавно Кортні Кардашян розповідала, що не їсть після сьомої вечора аж до сніданку, який у неї о 10.30. Зірка "Вартових галактики", актор Кріс Пратт для того, щоб прийти у форму, не їв до полудня. У жовтні 2019 року Дженніфер Еністон зізналась, що не снідає і п'є лише рідину вранці, зберігаючи їжу до другої половини дня. Також, за чутками, прихильницею цієї дієти є Ніколь Кідман.
Дослідники провели ретельне вивчення вікових змін широкого спектра функцій організму у мишей, яких посадили на цю дієту. При перевірці здоров'я вимірювали низку станів, зокрема гостроту зору, рефлекси та серцево-судинну функцію, а також інші ознаки: дослідницьку активність мишей, імунологічні параметри, кількість клітин крові та пов'язані зі старінням прояви захворювань у тканинах.
Науковці дійшли висновку, що результати, які показують відсутність значущої користі, були "однозначними" і що навіть коли старі миші здавалися молодшими, ніж вони були, це відбувалося з причин, які не залежать від дієти.
"Насамкінець ми виявили, що обидві групи мишей старіють однаково. У цілому голодування мало на це дуже мало впливу", - прокоментував професор Мартін Храбе де Ангеліс, голова Інституту експериментальної генетики та Німецької мишачої клініки в Helmholtz Zentrum München.
Разом з тим, два види лікування використовувалися у двох різних групах мишей: одна група мала необмежений доступ до їжі та води, а інша – дотримувалася дієти, вживаючи їжу через день.
У мишей на дієті, хоча вони все ще були вразливі для пухлин, спостерігалося повільніше зростання раку, ніж у контрольній групі, що можна пояснити тим фактом, що періоди дієтичного обмеження викликають метаболічні зміни. Суть інтервального голодування полягає в тому, щоб 16 годин поспіль не їсти, а протягом 8 годин вживати будь-яку їжу. Зазвичай це з 10 до 18 години.
Більше новин з життя зірок читайте на сайті Еспресо.Таблоїд
Стежте за подіями в Україні та світу разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе