Українська диригентка Линів пояснила, чому вдягнула футболку з написом "Сила Вагнера"
Українська диригентка Оксана Линів сфотографувалась у футболці з прізвищем німецького композитора, її звинувачують в ігноруванні контекстів
Своєю думкою Оксана Линів поділилась у Facebook.
Українська диригентка Оксана Линів відвідала Байройтський музичний фестиваль, присвячений композитору Ріхарду Вагнеру, у футболці з написом Wagner Power ("Сила Вагнера"). Фото із заходу, якими вона поділилась, викликали хвилю негативу серед українців.
Диригентку звинувачують в ігноруванні контекстів, адже під час війни в Україні такий напис на футболці скоріше асоціюється з найманцями ПВК Вагнера, аніж з композитором.
"Ви скажете: "Вагнер просто писав музику, її одяг — її справи, тут очевидно не про ПВК". Але саме ігнорування контекстів я вважаю певним знаком людожерства", - написав у Twitter автор "Твоєї підпільної гуманітарки" Остап Українець.
Сама Линів поширила в соцмережах коментар онуки Ріхарда Вагнера Катаріни щодо того, що російські найманці Євгена Пригожина використали імʼя її діда.
"Окупація роботи Вагнера націонал-соціалістами була огидною. І коли "російська наймана армія, звірства якої неможливо перевершити, вимазує ім’я Вагнера на своїх кривавих прапорах, то не тільки в мене перехоплює подих", - зацитувала Линів.
Оксана Линів родом із міста Броди на Львівщині. Диригентка є засновницею та керівницею фестивалю LvivMozArt, засновницею та головною диригенткою Молодіжного симфонічного оркестру України.
У вересні 2022 року створили петицію про позбавлення української диригентки Оксани Линів звання Почесної амбасадорки Львова через її співпрацю з російськими виконавцями та за виконання творів російських авторів.
Згодом Линів прокоментувала це, повідомивши, що жодна держава (крім Польщі) не підтримала заборони російського класичного репертуару. За правилами - це суперечить Європейській Конституції про свободу слова і мистецтва, не відповідає їхнім поглядам про сенс культури і мистецтва і строго засуджується. Вона наголосила, що це реальність виключно для всіх артистів, які працюють за кордоном, в тому числі українських. А музичні шедеври вважаються світовим надбанням і не підлягають політичному бойкоту.
Більше новин з життя зірок читайте на сайті Еспресо.Таблоїд
- Актуальне
- Важливе